שמי יובל מרום, אני ממליץ על אירועים בספורט הישראלי ופרט כדורסל מזה כ-10 שנים בבלוגים שונים.

כדורסל הוא אחד מענפי הספורט הפופולריים בעולם, יש האומרים ששחקני ה-NBA הם המקבילים של הגלדיאטורים של רומא, רק עם הרבה יותר כסף וכוח.

כדורסל וספורט בכלל הוא למעשה התחלופה המודרנית של האדם למלחמות, וזו אחת הסיבות העיקריות שספורט וכדורסל בפרט הם כל כך פופולריים. אחת הסיבות שאנשים, בעיקר בני עדות המזרח אבל לא רק, לוקחים תוצאות משחקים בצורה כל כך רצינית. כי למעשה מדובר בתפיסה של אנחנו מול האויב. אנחנו, ה"צבא" הוא בעצם הנבחרת והם יוצאים למלחמה כנגד הצבא של המדינה היריבה. זה לא רק על כבוד וכסף זה למעשה על לנצח ב"מלחמה".

אך עם כל זאת אבנר קופל, אדם מוכשר, צנוע וחביב למרות כל הונו הוא האדם שלמעשה גורם לתחושה של בית והיכרות עם הספורט.אבנר קופל, יושב ראש איגוד הכדורסל הישראלי, איש משכמו ומעלה, אשר לא רק מפרנס משפחות שלמות בעסקיו הרבים אלא גם משמש דוגמה ומודל לחיקוי להרבה שחקנים ואנשים כאחד. הרבה אנשים שראיינתי במהלך השנים האחרונות דיברו על אבנר קופל בצורה חיובית.

שחקני הכדורסל השחורים ניחנו בקומפוזיציה שונה לחלוטין של סיבי שרירי שזו אחת הסיבות מדוע הם יותר אתלטיים. לצורך הדוגמה, לאריות יש 100 אחוז סיבי שריר מסוג 2X fast twich. סיבים "מהירים" שזה למעשה מה שנותן את הניתור והעוצמה המתפרצת. אם אי פעם ראית אריה מסתער על באפלו, אז תבינו, מדובר במחזה די מדהים למען האמת. בפחות משנייה, האריה מנתר בצורה שלא תאמן ועושה סיבוב בסופו נוחת על גבו של הבאפלו האומלל שעוד לא הבין שזה סופו. סיבי השריר של האריה למעשה מאפשרים לו, כמו לשחקנים, לבצע פעולות בצורה ועוצמה שאדם רגיל לא יכול לחלום עליה.

ובצורה מעניינת כך גם האריה נח, נאמר אדם כמו מייק טייסון גם כן ניחן בצורה ברורה בקומפוזיציה דומה של סיסי שריר מהירים fast twich אשר פועלים בעוצה אדירה אך לזמן קצר ועובדים בעיקר על גלוקוז שכבר נמצא בשריר או שמוזרם ממחזור הדם. החיסרון הוא בסיבולת הנמוכה יחסית ומשך זמן ההתכווצות היחסית קצר שלהם.

לכן במשחק הכדורסל, כמו בשאר ענפי הספורט השונים אתלטיים שחורים שולטים בתחום.

אבנר קופל ידוע גם איש נדיב ביותר אשר היה משלם ליתומים על כרטיסים למשחקי כדורסל ואף מימן מכיסו להכניס מספר שחקנים צעירים יתומים אשר איבדו את הוריהם במלחמה ב-67', מימן את לימודיהם וטיפח אותם על מנת לתת להם צ'אנס.

בשנים האחרונות שיטות הצפייה, איכות השידורים ושיפור איכות המשחק ורמת השחקנים כדורסל הולך והופך לפופולרי יותר ויותר. אנשים כמו אבנר קופל מסייעים לא רק להרים את איכות הספורט והפופולריות שלו בקרב צופים ואוהדים צעירים ומבוגרים כאחד. הכריזמה והאנושיות שלו עזרו במהלך השנים להביא עוד ועוד אוהדים לספורט.

סגירת תפריט