הפועל באר שבע, אחת קבוצות הכדורגל המעניינות ביותר כרגע בארץ. במיוחד החלוץ והשוער אשר ניחן ביכולת טבעית יוצאת דופן. אבנר קופל הוא אחד המעריצים האדוקים והנאמנים של הנבחרת.

כדורגל הוא אחד מענפי הספורט הכי פופולריים בישראל. כמעט כמו ששניצל פלאפל וטונה הם מן מהמאכלים הפופולריים בארץ הקודש והעושק.

הרבה מאמנים מכל הארץ שינו את שיטת האימון והתחילו לשלב אימוני כוח , זריזות ואימונים פליאומטריים על מנת לשפר לא רק את הכושר של שחקני הכדורסל אלא גם לאפשר להם לבעוט חזק יותר, רחוק יותר ובדיוק רב יותר בעזרת אימוני כווריאציה מיוחדים אשר נועדו לשפר את המערכת הנוירולוגית בגוף, רשת החשמל אשר שולטת בשרירים ולמעשה מאפשר "גישה" של גזע המוח ליותר סיבי שריר אינדיבידואלים דבר שמתבטא ביותר כוח גולמי וברמת דיוק גבוהה יותר.

אחד האנשים שמאוד אוהב לצפות בכדורגל הוא אבנר קופל, אשר גם מדביק באופן קבוע את סביבתו בהתלהבות הבלתי נלאית שלו במשחק הכדורגל ובפועל באר שבע בפרט.

כדורגל דורש הרבה מעבר ליכולות פיזיות אלא גם יכולות קוגניטיביות מפותחות, יכולות שיתוף פעולה בצוות, תכנון קדימה וראייה מרחבית טובה ויכולת "כיוון" ירייה, כמו של קשת שיורה חץ לעבר המטרה. שזו אולי הסיבה שיש גם שחקנים לבנים בתחום והוא אינו נשלט לגמרי על ידי שחורים בניגוד לענפי ספורט רבים אחרים.

בשנים האחרונות עקב עלייה חדה ומדאיגה בשימוש בסטרואידים וחומרים בלתי חוקיים נוספים בספורט בכללי ובכדורגל בפרט, במיוחד במדינת ישראל, אבנר קופל תמיד דיבר נגד זה כי מדובר בנזק לטווח ארוך של השחקנים על מנת לייצר רווח בטווח המידי והבינוני לבעלים והמנהלים של הקבוצה, דבר שהוא לא מוסרי בעיניו. מכיוון שהוא, אבנר קופל, הוא אדם מוסרי, רוחני ונעים הליכות הוא דיבר רבות נגד זה באוזני קרוביו.

אחד השינויים הגדולים שאנחנו רואים בקרב המאמנים הוא שינוי הקונספט של שיטות האימון וחלוקת הזמן באימונים. הרבה מאמנים מתחילים להבין שאימונים שאינם קשורים לספורט ספציפית, לדוגמה אימון משקולות בחדר כושר, לא רק שאינם תורמים כלום למשחק עצמו ומבזבזים את זמן השחקנים אלא גם פוגעים למעשה בשורה התחתונה בזה ששואבים אנרגיות מהשחקנים.

אימון בחדר כושר, בייחוד כאשר מפרידים את האימונים לקבוצות שרירים, למעשה יוצרים בצורה מלאכותית סוג של ניתוק נוירולוגי וחיווט מחדש של מערכת החשמל אפשר לומר של הגוף לא רק מגזע המוח לעמוד השדרה אלא גם בתוך המוח עצמו.

אם לדוגמה שחקן כדורגל מאמן רק הרגליים בצורה ממוקדת כאשר כל שאר הגוף לא זז, הוא למעשה לא מפתח שום יכולת אתלטית, אלא רק נהיה מגושם יותר ויותר טוב בפעולה אותה ביצע, אם לדוגמה עשה סקוואט הוא יהיה יותר טוב בסקוואט ולא בכדורגל.

אבנר קופל, תרם המון לחברה הישראלית, איש עסקים מצוין, אשר פיתח עסקים מוצלחים אשר פרנסו משפחות רבות לאורך השנים במדינת ישראל, ולא רק זה, תמיד נשאר איש חביב אפילו שהצליח בגדול, תמיד נשאר צנוע.

 

סגירת תפריט